IX kolejka LKO: Pogoń Śmigiel - Juna-Trans Stare Oborzyska 3:1 (1:1)

W IX kolejce Leszczyńskiej Klasy Okręgowej na Stadionie Miejskim w Śmiglu byliśmy świadkami spotkania derbowego pomiędzy Pogonią Śmigiel, a Juna-Trans Stare Oborzyska.
Spotkanie zostało rozegrane w sobotę o godzinie 16:00 i zakończyło się naszym zwycięstwem 3:1.

Pierwszą połowę spotkania Pogoń w dużej mierze przespała i dzięki dużemu szczęsciu zakończyła się ona remisem 1:1.
Pierwszą bramkę zdobyla drużyna gości w 25 minucie, Bartosz Chudziński wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i sprytnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni.
Na odpowiedź naszej drużyny musieliśmy czekać niespełna kwadrans - w 39 minucie na 20 metrze od bramki faulowany był Marek Gierczak, a silnym strzałem z rzutu wolego bramkę zdobył Jakub Stanek. Warto zaznaczyć, że jest to jego pierwsza bramka od momentu powrotu do Pogoni po kilkuletniej przerwie.

W drugiej połowie nasza drużyna zagrała dużo lepiej, momentami spychając zespół z Oborzysk w okolice własnej bramki.
Na prowadzenie Pogoń ponownie wyprowadził Jakub Stanek, który przejął piłke w środkowej strefie boiska i uderzeniem z dalszej odległości pokonał bramkarza gości.
Wynik spotkania w 74 minucie ustalił wprowadzony w drugiej połowie Michał Mania, który wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego po faulu na Michale Wojtaszku.

Po tym spotkaniu nasza drużyna ma już w dorobku 17 punktów i zdecydowanie przybliżyliśmy się do ligowej czołówki.

Pogoń Śmigiel - Juna-Trans Stare Oborzyska 3:1 (1:1)

Jakub Stanek (39, 54), Michał Mania (74 - karny) - Bartosz Chudziński (25)

Żółte kartki: Michał Mania, Jakub Stanek, Marek Gierczak - Nikodem Włodarski, Mateusz Przybyła, Adam Łuczak, Łukasz Kamiński, Krzysztof Szafranek, Krystian Lewandowski

Pogoń Śmigiel: Remigiusz Styziński - Krzysztof Kaminiarz, Jakub Stanek, Michał Wojtaszek (80. Łukasz Ogrodowczyk), Jakub Frąckowiak - Tomasz Nawrot (46. Arkadiusz Dominiak), Marek Gierczak, Mateusz Krauze, Michał Marciniak (46. Artur Nowicki) - Jakub Szymański (70. Michał Mania), Miłosz Grzelak